mutemet


Maaş Programları Giriş
X

Kullanici Adi
Şifre
Hesaplama sonucunu görebilmek için maaş robotunu Facebookta paylaşmalısınız.!
X
Facebook'ta Paylaş

Bu maaş hesaplama robotunu Facebookta paylaşarak arkadaşlarınızında bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Paylaşmadan sınırsız kullanmak istiyorsanız Sosyal Sorumluluk Üyeliği sistemine geçiş yapmalısınız.

2019 TEMMMUZ ASGARİ GEÇİM İNDİRİMİ HESAPLAMA ROBOTU

Çalışanın medeni hali ve aile durumu dikkate alınarak belirlenmiş indirim oranlarının yıllık brüt asgari ücrete uygulanması ile bulunacak matrah üzerinden %15 oranında yıllık Asgari Geçim İndirimi hesaplanacaktır. Hesaplanan asgari geçim indirimi hesaplanan gelir vergisi tutarını geçemez. Sakatlık indirimi bulunan ücretlinin gelir vergisi matrahı hesaplanırken sakatlık indirimi de mahsup edilecek, sakatlık indiriminin mahsubundan sonra kalan gelir vergisi matrahı üzerinden hesaplanan gelir vergisi tutarından da yıllık asgari geçim indirimi tutarının 1/12'si mahsup edilecektir. Mahsup edilecek tutar, kalan gelir vergisi tutarını aşamayacak ve asgari geçim indirimi farkı diğer dönemlerde de değerlendirilmeyecektir.

Aylık Brüt Asgari Ücret x 12 = Yıllık Brüt Asgari Ücret (Yıllık Brüt Asgari Ücret X % Asgari Geçim İndirim Oranı X % 15) / 12 = Asgari Geçim İndirim Tutarı

Asgari Geçim İndirimi Oranı


-Mükellefin Kendisi İçin %50
-Mükellefin Eşi İçin %10
-İlk İki Çocuk için ( ayrı ayrı ) %7,5
-İlk İki Çocuk için ( ayrı ayrı ) %5
Çocuk sayısına ve medeni duruma göre Asgari Geçim İndirimi tutarını öğrenmek için aşağıdaki Asgari Geçim İndirimi hesaplama robotumuzu kullanabilirsiniz.Asgari Geçim İndirimi(Agi)

2019 Temmuz Asagari Geçim İndirimi Hata ve Sorun bildirmek için bize mail atınız.
memurmaasmutemeti@gmail.com